Статус фігуранта справи про катастрофу рейсу MH17, якого Україна видала Росії в результаті обміну полоненими, Володимира Цемаха змінили зі свідка на підозрюваного.

Про це в середу, 11 вересня, повідомила депутатка Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі, пише DW.

За її словами, міжнародна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили лист, в якому йшлося про те, що відповідно до нещодавньої інформації, яка з’явилася цього літа, тепер Цемаха розглядають як одного з підозрюваних.

Пірі також прокоментувала видачу Цемаха Росії, зазначивши що рішення Києва стало вкрай болючим для Нідерландів.

“Із міжнародної точки зору Україна має зобов’язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна у такий спосіб не стримала своєї обіцянки”, – заявила євродепутатка.

Пірі також звернула увагу на те, що наполегливість Росії щодо Цемаха свідчить про причетність Москви до трагедії.

“Тепер немає практично ніяких шансів на те, що міжнародній слідчій групі JIT вдасться допитати Цемаха. Зрозуміло, ми можемо попросити Росію надати його для допиту. Але ми не настільки наївні“, – зазначила вона.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на prefiksblog.co.ua, а також на сам матеріал!

Українці переможуть !